Ливърпул победи белгийския Унион Сен Жилоа с 2:0 на "Анфийлд" и с пълен актив от 6 точки е лидер в група Е на Лига Европа.

Попаденията в срещата паднаха в края на всяко едно от двете полувремена, като през първата част се разписа Райън Гравенберх (44), който за първи път вкарва с екипа на мърсисайдци. В добавеното време на двубоя точен бе Диого Жота (90+2).

След загубата си белгийците остават с една точка на третата позиция във временното класиране.

В другата среща от тази група Тулуза надви ЛАСК Линц с 1:0 след попадение на Габриел Суазо (31) и заема второто място с 4 точки. Австрийците са на дъното без нито една точка.

В следващия си мач от групите на Лига Европа Ливърпул посреща Тулуза. Роял Юнион СЖ пък се изправя срещу ЛАСК Линц.