Манчестър Юнайтед беше само на секунди от поредно голямо разочарование под ръководството на Ерик тен Хаг, след като пропиля преднина от два гола в гостуването на Порто от Лига Европа и губеше в 90-ата минута, но все пак стигна до равенството 3:3. Опитният защитник Хари Магуайър спаси "червените дяволи" с попадение в добавеното време и донесе точката на тима си.

Мачът в Порто започна отлично за 20-кратния шампион на Англия, който до 20-ата минута водеше с два гола. В седмата Маркъс Рашфорд откри резултата, а в 20-ата Расмус Хойлунд покачи.

След това защитата на "червените дяволи" отново се срина и още до почивката Порто изравни след попадения на Пепе Акино (27') и Саму Омородион (34'). Последният, привлечен от Атлетико (Мадрид), който бе пред трансфер в Челси, направи пълен обрат в 50-ата минута - 3:2.

"Червените дяволи" останаха с човек по-малко в 81-ата минута, след като във втори пореден двубой капитанът Бруно Фернандеш бе изгонен с втори жълт картон. Въпреки това отборът на Тен Хаг се добра до точката след гол на Хари Магуайър в добавеното време - 3:3.

Манчестър Юнайтед остава с две точки след първите два кръга от основната фаза на Лига Европа, а мениджърът на отбора не издържа изцяло първия от двата теста, от които според английските медии зависи бъдещето му. Преди няколко дни Юнайтед бе разбит с 0:3 на "Олд Трафорд" от Тотнъм, а в края на седмицата има тежко гостуване на Астън Вила.

Порто - Манчестър Юнайтед 3:3
0:1 Маркъс Рашфорд (7), 0:2 Расмус Хойлунд (20), 1:2 Пепе Акино (27), 2:2 Саму Омородион (34), 3:2 Саму Омородион (50), 3:3 Хари Магуайър (90+1)