Манчестър Юнайтед победи трудно ФК Копенхаген с 1:0 след продължения в германския град Кьолн и се класира за 1/2-финалите в Лига Европа. Бруно Фернандеш (95-дузпа) вкара победния гол за „червените дяволи“, които очаква победителя от Уулвърхемптън и Севиля в спор за място на финала.

В редовното време нямаше попадения, но играта бе динамична с положения и пред двете врати. „Червените дяволи“ владееха повече топката, а датчаните организираха бързи контраатаки и при една от тях в 13-ата минута можеше да поведат, но Байи блокира удара на Дарами. Няколко минути по-късно пък Уилямс трябваше да изчиства почти от голлинията.

В 18-ата минута Дарами финтира Байи в наказателното поле, но ударът му бе отклонен от Магуайър. Последва разбъркване и опит за нов удар, но защитниците на Юнайтед изчистиха топката напред.

Постепенно играчите на Солскяер вдигнаха темпото, а съдията отсъди дузпа след падане на Марсиал. Ситуацията бе разгледана с ВАР и съдията отмени решението си, а на повторението се видя, че няколко играчи на английския тим бяха в засада.

Малко преди почивката Марсиал се размина с топката след отлично центриране на Уан-Бисака, а секунди по-късно Грийнууд бе изведен зад защитата и с диагонален удар прати топката в мрежата. След намесата на ВАР голът не бе зачетен заради засада.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

През втората част още едно попадение на Юнайтед не бе зачетено. В 57-ата минута Грийндууд се освободи отлично и отправи удар, а топката се удари в гредата. Рашфорд прати кълбото в мрежата при добавката, но бе в положение на засада. В 63-ата минута отново гредата спря отбора на Солскяер след силен удар на Бруно Фернандеш.

ФК Копенхаген също имаше своите шансове за гол, но завършващи удари на Овиедо бяха блокирани. На отсрещната врата пък пропуски направиха Бруно Фернандеш и Пол Погба, чийто удари бяха отразени от вратаря Йонсон, който в заключителните минути на редовното време направи ново страхотно спасяване след шут на Марсиал.

Така се стигна до продължения, в които „червените дяволи“ тотално доминираха. Марсиал бе съборен в наказателното поле от Бйеланд и последва 11-метров наказателен удар, а Бруно Фернандеш (95-дузпа) се разписа от бялата точка за 1:0.

Последваха пропуски на Марсиал, Хуан Мата и Фернандеш, а Линдельоф прати топката в лявата греда. Юнайтед продължи да има инициативата, а ФК Копенхаген опита натиск едва в края на продълженията, но без успех.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – ФК КОПЕНХАГЕН 1:0 след продължения
1:0 Бруно Фернандеш (95-дузпа)

Съставите
Манчестър Юнайтед: 22. Ромеро, 5. Магуайър , 3. Байи (712. Линдельоф), 29. Уан-Бисака, 53. Уилямс, 6. Пол Погба, 17. Фред (7031. Матич), 18. Бруно Фернандеш, 9. Марсиал, 10. Рашфорд, 26. Грийнууд (908. Хуан Мата)
Резерви: 1. Давид де Хеа, 71. Менги, 2. Линдельоф, 25. Игало, 14. Лингард, 24. Фосу-Менса, 15. Андреас Перейра, 8. Мата, 31. Матич, 39. Мактоминей, 44. Чонг, 21. Джеймс
Треньор: Оле Гунар Солскяер

ФК Копенхаген: 21. Йонсон, 5. Бйеланд, 20. Бойлесен (153. Бенгтсон), 2. Варела (10517. Бартолек), 25. Нелсон, 33. Фалк (11142. Вик), 10. Зека , 16. Пеп Биел (5819. Овиедо), 6. Стаге (10524. Мудражия), 11. Дарами (5729. Кауфман), 23. Винд
Резерви: 1. Андерсен, 29. Кауфман, 19. Овиедо, 4. Папагионопулос, 42. Вик, 45. Хелмхоф, 24. Мудражия, 17. Бартолек, 3. Бенгтсон, 13. Гритебуст
Треньор: Стале Солбакен

Кьолн (Германия), стадион „Рейн Енерги“
Съдия: Клеман Тюрпен (Франция)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна