ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Манчестър Юнайтед обърна Барселона с 2:1 на „Олд Трафорд“ в реванш от плейофите на Лига Европа и с общ резултат 4:3 се класира за осминафиналите на Лига Европа. Роберт Левандовски (18-дузпа) изведе каталунците напред, но след почивката Фред (47) и Антони (73) направиха обрата пълен и пратиха "червените дяволи" напред в турнира.

Каталунците имаха големи проблеми, тъй като Шави Ернандес не можеше да разчита на контузените Усман Дембеле и Педри, както и на наказания Гави. Лисандро Мартинес пък се завърна в игра за домакините, след като бе наказан за първата среща.

"Червените дяволи" изпуснаха чудесна възможност да поведат още в 3-ата минута, когато Бруно Фернандеш излезе сам срещу вратаря Марк-Андре тер Щеген, но германецът отрази удара на португалеца. Минута по-късно Рафиня стреля, но много неточно над напречната греда на гостите.

След четвърт час игра Бруно Фернандеш задържа Алехандро Балде в наказателното поле на Манчестър Юнайтед и съдията Клеман Тюрпен посочи бялата точка, а три минути по-късно Роберт Левандовски изпълни дузпата и реализира за 0:1, въпреки че Де Хеа скочи в същия ъгъл и дори докосна топката. Така Левандовски вкара 25-ия си гол в 30 мача за Барселона този сезон и има 12 поредни сезона с поне толкова попадения.

Лисандро Мартинес подаде към Бруно Фернандеш в 23-ата минута и стреля от въздуха, но Тер Щеген спаси. Домакините продължиха да са по-активни и в 36-ата минута Фред се опита да изненада вратаря, но топката премина над напречната греда и кацна отгоре на мрежата. На отсрещната врата Давид де Хеа допусна груба грешка в 45-та минута, когато подари топката на Сержи Роберто, но нито той, нито Франк Кесие успяха да нанесат добър завършващ удар.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

След почивката в 47-ата минута Манчестър Юнайтед изравни резултата, след като Кесие загуби топката и Джейдън Санчо подаде към Бруно Фернандеш, а той намери Фред и бразилецът вкара за 1:1 с шут от границата на наказателното поле, насочвайки топката в долния ляв ъгъл на вратата. Последваха пропуски на Маркъс Рашфорд и Антони, след като Тер Щеген внимаваше и спасяваше.

Балде центрира в наказателното поле на домакините в 64-ата минута и Жул Кунде стреля с глава, но Де Хеа демонстрира чудесен рефлекс и изби в корнер.

Манчестър Юнайтед стигна до пълен обрат в 73-ата минута, когато Бруно Фернандеш се пребори с Рафиня за топката и подаде към Гарначо, чийто удар бе блокиран. След това и шут на Фред бе блокиран, а топката попадна в Антони, който с прецизно изпълнение се разписа за 2:1.

Гостите натиснаха до края и в четвъртата минута на добавеното време на мача можеха да изравнят, но не успяха. Феран Торес подаде към Роберт Левандовски, който се измъкна от Каземиро и стреля покрай Давид де Хеа, но Рафаел Варан успя да изчисти топката пред голлинията, за да прати Манчестър Юнайтед в следващата фаза.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – БАРСЕЛОНА 2:1
0:1 Роберт Левандовски (18-дузпа), 1:1 Фред (47), 2:1 Антони (73)

Манчестър Юнайтед: 1. Давид Де Хеа - 29. Аарън Уан-Бисака (6720. Диого Далот), 19. Рафаел Варан, 6. Лисандро Мартинес, 23. Люк Шоу - 18. Каземиро , 17. Фред - 25. Джейдън Санчо (6749. Алехандро Гарначо), 8. Бруно Фернадеш (к), 10. Маркъс Рашфорд (8839. Маркъс Рашфорд) - 27. Вут Вегхорст (4621. Антони )
Резерви: 22. Томас Хийтън, 36. Антони Еланга, 73. Коби Майноо, 49. Алехандро Гарначо, 20. Диого Далот, 15. Марсел Забитцер, 39. Скот Мактоминей, 12. Тайрел Маласиа, 5. Хари Магуайър, 28. Факундо Пелистри, 2. Виктор Линдельоф, 21. Антони
Треньор: Ерик тен Хаг

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген - 23. Жул Кунде, 4. Роналд Араухо (8217. Маркос Алонсо), 15. Андреас Кристенсен, 28. Алехандро Балде - 21. Френки Де Йонг, 5. Серхио Бускетс (к) , 19. Франк Кесие , 20. Сержи Роберто (7011. Феран Торес) - 22. Рафиня (7510. Ансу Фати), 9. Роберт Левандовски
Резерви: 26. Иняки Пеня, 36. Арнау Тенас, 10. Ансу Фати, 11. Феран Торес, 17. Маркос Алонсо, 18. Жорди Алба, 24. Ерик Гарсия, 29. Марк Касадо, 32. Пабло Торе
Треньор: Шави Ернандес

Стадион: "Олд Трафорд", Манчестър
Съдия: Клеман Тюрпен (Франция)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР