Манчестър Юнайтед се класира за 1/4-финалите на Лига Европа след победа с 1:0 като гост срещу Бетис и успех с 4:1 в първата среща.

Двубоят в Севиля започна с две опасни атаки за домакините в първите десет минути, но Хуанми стреля покрай гредата, а шут на Хоакин малко след това се спря в дясната греда.

Манчестър Юнайтед отвърна с няколко добри атаки, в основата, на които бяха Маркъс Рашфорд и Бруно Фернандеш, но не се стигна до точен удар.

Такъв обаче имаше в 32-ата минута пред вратата на Манчестър Юнайтед, но Давид де Хеа се справи. Минути преди края Хуанми също можеше да застраши испанския страж, но защитник блокира.

Гостите от Англия бяха близо до гол в продължението, след като Факундо Пелистри достигна отбита топка и я прати в гредата.

Втората част започна с пропуск на Маркъс Рашфорд, а минута по-късно Айосе Перес  се размина с гол за Бетис.

Резултатът бе открит от Рашфорд в 56-ата минута с удар от около 20 метра, при който топката премина покрай вратаря на домакините (1:0).

Десет минути след това  Марсел Забицер опита да затрудни вратаря ба Бетис, но Руи Силва се справи блестящо.

Това бе последното по-интересно положение в срещата, след която Манчестър Юнайтед продължава напред в турнира.