Олимпик (Марсилия) спечели у дома срещу Спортинг (Брага) с 3:0 в първа среща помежду им от 1/16-финалите на Лига Европа. С два гола се отчете Валер Жермен, а едно попадение вкара Флориан Товен.

Двубоят във Франция започна по прекрасен начин за домакините, които водеха в резултата след само 4 минути игра. Автор на попадението бе Валер Жермен, който се възползва от чудесно центриране на Дмитри Пайе.

В 24-ата минута на срещата Брага можеше да изравни, след като Никола Вукчевич стреля с глава, а ударът му мина малко над гредата на Йоан Пеле.

До края на полувремето не се стигна до по-сериозни ситуация, като двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 1:0.

През второто полувреме футболистите на Марсилия успяха да реализират още две попадения. Първо в 69-ата минута Валер Жермен вкара второто си попадение в срещата след подаване на Сакай, а 5 минути по-късно Флориан Товен оформи класическия резултат - 3:0.

Реваншът е следващият четвъртък от 22:05 часа в Брага.