Мартин Минчев влезе от резервната скамейка при загубата на Спарта (Прага) с 1:3 в гостуването на хърватския шампион Динамо (Загреб) в първия им мач от плейофите за влизане в групите на Лига Европа.

Гостите от Чехия поведоха в 39-ата минута след гол от дузпа на Ладислав Крейчи. Само пет минути по-късно Дарио Шпикич изравни резултата след подаване на Бруно Петкович.

Чехите получиха още по-тежък удар 15-ина минути след началото на втората част. В 59-ата минута Дино Перич направи резултата 2:1 в полза на Динамо, а само две минути по-късно Лука Иванушец отбеляза и трети гол. Мартин Минчев се появи в игра в 62-ата минута, но Спарта не стигна до по-опасно положение до края на срещата.

Реваншът в Прага ще се игра на 31 август от 20:00 часа българско време.

Ето и всички резултати от първите срещи в плейофите на Лига Европа:

Славия Прага - Зоря Луганск 2:0
1:0 Тижани (81), 2:0 Масопуст (90+4)

Хекен - Абърдийн 2:2
1:0 Лайоуни (36), 2:0 Садик (69-дузпа)

ЛУДОГОРЕЦ - Аякс 1:4
0:1 Мохамед Кудус (16), 0:2 Мохамед Кудус (18), 0:3 Брайън Броби (40), 0:4 Мохамед Кудус (50), 1:4 Оливие Вердон (70-дузпа)

Олимпия Любляна - Карабах 0:2
0:1 Медина (32), 0:2 Леандро Андраде (44)

Динамо Загреб - Спарта Прага 3:1
0:1 Крейчи (39-дузпа), 1:1 Шпикич (44), 2:0 Перич (58), 3:1 Иванушец (61)

Унион Сент Жилоа - Лугано 2:0
1:0 Екерт Айенса (8), 2:0 Терхо (71)

Слован Братислава - Арис Лимасол 2:1
1:0 Толич (34), 2:0 Стрелец (57), 2:1 Маямбела (73)