Майнц не успя да постигне победа при дебюта си в груповата фаза на евротурнирите. В мач от Група „С“ на Лига Европа германският тим направи домакинско 1:1 срещу Сент Етиен, след като получи изравнителен гол в края.

Нико Бунгерт даде аванс на Майнц в 57-ата минута, когато на далечната греда с глава засече центриране на Юнус Мали от корнер. Роберт Берич изравни за Сент Етиен в 88-ата минута, когато от границата на вратарското поле засече асистенция с глава на Александър Сьодерлунд.

В другия мач от групата Андерлехт записа домакински успех с 3:1 над Габала. Лукаш Теодорчик даде аванс на белгийския тим в 14-ата минута, но шест минути по-късно Багали Дабо изравни.

Четири минути преди почивката Рафаел Сантос си вкара автогол и възстанови аванса на домакините. Диего Капел подпечата победата на Андерлехт в 77-ата минута.