Арсенал записа втора убедителна победа в груповата фаза на Лига Европа - 4:0 над белгийския Стандард Лиеж. Мениджърът Унай Емери даде шанс за изява на някои от младите футболисти, които оправдаха доверието. 18-годишният Габриел Мартинели отбеляза първите два гола в рамките само на три минути - в 13-ата и 16-ата, а Джо Уилок (20 г.) направи резултата 3:0 още в 22-ата минута.

През второто полувреме точен бе и Дани Себайос, на когото асистира Мартинели - 4:0. "Топчиите" дори имаха още шансове, но ги пропиляха.

След шестата си поредна домакинска победа в евротурнирите Арсенал е едноличен водач в група "F" с пълен актив от 5 точки точки. Следващите две срещи на лондончани са срещу португалския Витория Гимараеш, който тази вечер отстъпи с 0:1 у дома на Айнтрахт (Франкфурт). Германският отбор има 3 точки, с колкото е и Стандард Лиеж. Витория Гимараеш е с две загуби до момента и без спечелена точка.