Няколко български футболисти се сбогуваха с Лига Европа още в първи квалификационен кръг.

Първото разочарование бе за казахстанския Ордобаси, който направи 0:0 в реванша срещу Широки Брег и с общ резултат 0:2 приключи участие в турнира. Преслав Йорданов влезе в игра в 65-ата минута за Ордобаси, но се запомни само с жълт картон.

Македонският Пелистер, който е воден от познатия у нас Наджи Шенсой, претърпя тежка загуба у дома с 0:3 от Лех (познан) и също приключи участие с общ резултат 0:7. Димитър Илиев и Мартин Ковачев играха цял мач за Пелистер, но не помогнаха на тима си да се спаси от поражение.

Най-тежко бе за вратаря Иван Караджов, който защитава цветовете на беларуския Шахтьор (Солигорск). Срещата с литовския Судува вървеше добре за гостите, които удържаха 1:1 с 10 човека до 92-ата минута – резултат, който ги устройваше напълно. В последните секунди обаче Янкаускас прониза Караджов и прати своя тим напред в Лига Европа.