Шампионът на Казахстан Астана постигна важна победа с 2:0 над БАТЕ Борисов в първи мач от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. По този начин воденият от Станимир Стоилов отбор е само на 90 минути от ново историческо постижение в евротурнирите. След като Мъри класира Астана в групите на Шампионска лига, сега тимът от Казахстан е пред първо участие и в групите на втория по сила европейски клубен турнир.

Двата гола за успеха над БАТЕ отбелязаха Жуниор Кабананга в 70-ата минута и Азат Нургалиев в 80-ата.

С победата Мъри взе частичен реванш от старите си познайници от Беларус. Припомняме, че когато Стоилов беше начело на Литекс, двата тима се срещнаха в Лига Европа. Избраниците на Мъри спечелиха с 1:0 гостуването в Беларус, но на реванша в Ловеч на 27 август 2009 година отстъпиха с 0:4 след продължения (0:1 в редовното време) и "оранжевите" претърпяха уникален крах на прага на групите на Лига Европа.