Бешикташ обърна у дома Слован (Братислава) с 2:1 и го изхвърли от сметките за едно от първите две места в група K на Лига Европа. Българският национал Васил Божиков игра цял мач за гостите от Словакия, които поведоха с гол на Ерик Даниел (35). През втората част обаче Енцо Роко (75) и Адем Ляич (90+2) донесоха първите три точки за „орлите“ в групата.

В другия мач пък Спортинг (Брага) и Уулвърхемптън си спретнаха невероятен спектакъл за крайното 3:3, а след равенството и двата тима си гарантираха класиране за 1/16-финалите. Андре Орта (6) изведе домакините напред в резултата, но „вълците“ се развихриха и направиха пълен обрат след попадение на Раул Хименес (13), Мат Дохърти (34) и Адама Траоре (35). След почивката Паулиньо (64) и Франсерджио (79) донесоха точката за домакините.

След тези резултати Спортинг (Брага) остана лидер с 11 точки и в последния кръг ще гостува на Слован, който е трети с 4 точки. Уулвс е втори с 10 точки, а в заключителния си мач от тази група ще посрещне Бешикташ.