Лудогорец изигра нов страхотен мач на европейската сцена - победи с убедителното 3:0 Ференцварош в Будапеща. Двубоят беше от група "H" на Лига Европа, а след успеха "орлите" са едноличен лидер с пълен актив от 6 точки и голова разлика 8:1. Припомняме, че Лудогорец стартира впечатляващо в групата, побеждавайки с 5:1 ЦСКА (Москва).

Избраниците на Станислав Генчев успяха тази вечер да отмъстят на унгарския гранд за отпадането в квалификациите на Шампионската лига през юли, и то по категоричен начин, надигравайки ги на техния стадион "Групама Арена".

В герой за "орлите" се превърна Рафаел Форстър, който отбеляза два гола. За бразилския защитник това бяха първи попадения с екипа на "орлите" в официален двубой.

Джоди Лукоки откри резултата още преди да е изминала минута игра, след което на два пъти точен беше Форстър - в 40-ата и 64-ата минути.

"Орлите" трябваше да се справят с човек по-малко цяло второ полувреме. В 43-ата минута Драгош Григоре беше изгонен за втори жълт картон, което обаче не се оказа фатално и българският шампион записа поредния си успех в Европа.

За гостуването в Будапеща треньорът на българския шампион Станислав Генчев не можеше да разчита на контузените Ренан и Якуб Швиерчок. Вратата пази Пламен Илиев, а в защита пред него Антон Недялков, Рафаел Форстър, Драгош Григоре и Сисиньо. В халфовата линия бяха Абел Анисе и Стефан Баджи. Нападението поведе Клаудиу Кешерю, подпомаган от Марселиньо и по крилата от Джоди Лукоки и Вандерсон.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

"Орлите" стартираха впечатляващо и поведоха в резултата още преди да е изминала една минута. В 38-ата секунда Лукоки отбеляза - 0:1. Антон Недялков центрира отлично към бързоногото крило, който успя да прати топката във вратата на унгарците, въпреки намесата на стража Денеш Дибус.

В 16-ата минута Кешерю пропусна да удвои, след като му се откри отличен шанс. Малко по-късно Вандерсон и Анисе също пробваха да отбележат, но без успех.

Домакините също на няколко пъти затрудниха Пламен Илиев. Пропуски направиха Франк Боли и Токмак Нгуен.

В 40-ата минута българският шампион вече водеше с 2:0. Рафаел Форстър блесна със страхотен гол. Бразилският защитник на "орлите" се разписа директно от пряк свободен удар от около 30 метра. Мощният му изстрел попадна право в горния десен ъгъл на безпомощния Дибус.

Малко преди почивката обаче Лудогорец остана с човек по-малко. Драгош Григоре фаулира отзад Боли и съдията от Полша Бартош Франковски го изгони с втори жълт картон.

В началото на второто полувреме Генчев извади Марселиньо и пусна Козмин Моци, за да подсили защитата след изгонването на Григоре. Опитният румънски бранител получи капитанската лента от Марселиньо и игра до края. На няколко пъти обаче отбраната на "орлите" се пропукваше и само отличните намеси на Пламен Илиев попречиха на унгарците да отбележат. В 55-ата минута Пацо Тигъра отрази изстрел на Нгуен, след което при добавката Исаел не уцели българската врата. Малко след това се получи идентична ситуация, но отново Илиев беше неотразим.

И точно, когато домакините доминираха и търсеха намаляване на резултата, "орлите" нанесоха своя удар. Форстър подпечата успеха с втория си гол в мача. При центриране от ъглов удар бразилският защитник засече топката с глава и я прати в мрежата на Дибус. Лудогорец поведе с класическото 3:0, а до края не падна нов гол.

Сега "орлите" насочват вниманието си към дербито с Левски в неделя, а следващите им мачове в Лига Европа са срещу Еспаньол - на 24 октомври в Разград и гостуването в Барселона на 7 ноември.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020

Купа на България - сезон 2019/2020

ФЕРЕНЦВАРОШ - ЛУДОГОРЕЦ 0:3
0:1 Джоди Лукоки (1), 0:2 Рафаел Форстър (40), 0:3 Рафаел Форстър (64)

Най-интересното по минути с БЛИЦ СПОРТ:
1 - Начало на срещата.
1  ГООООЛ! Лудогорец открива резултата преди да е изминала минута игра, Джоди Лукоки бележи. Бързоногото крило засече центрираната му отлично топка отляво от Антон Недялков, изпращайки я неспасяемо във вратата на домакините.
8 - Грешен пас на Рафаел Форстър, играчите на домакините организират опасност пред вратата на "орлите", Нгуен отправи неточен удар.
8 - Недялков отново центрира в наказателното поле на унгарците, Лукоки този път стреля неточно.
12 - Нгуен пробива по лявото крило, но центрирането му не е опасно. Все пак топката стига до футболист на Ференцварош, който отправя неточен удар.
16  Пропуск на Кешерю! Румънецът бе изведен зад отбраната на домакините и пробва удар по земя, вратарят Денеш Дибус се намеси, избивайки в корнер.
18  Пропуск на Франк Боли за домакините.
26  Жълт картон за Хейстер за груба игра срещу Сисиньо в центъра на терена.
27 - Удар на Кешерю е блокиран от футболист на домакините.
28  Драгош Григоре също е санкциониран с жълт картон.
31 - Опасна атака на домакините е спряна от умела намеса на Сисиньо, който отне топката от Франк Боли.
37  Изстрел на Нгуен, топката прелита над вратата на Лудогорец.
40  ГООООЛ! Страхотен гол на Рафаел Форстър, "орлите" повеждат с 2:0! Бразилският защитник реализира директно от пряк свободен удар от около 30 метра, стреляйки силно и изпращайки топката в горния десен ъгъл на Дибус.
43
 ЧЕРВЕН КАРТОН за Драгош Григоре, Лудогорец остава с човек по-малко. Съдията Бартош Франковски изгони защитника на "орлите" за фаул срещу Боли.
45  Жълт картон за Лукоки.
45+2 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Козмин Моци заменя Марселиньо, който му връчва капитанската лента.
55  Страхотна намеса на Пламен Илиев. Българският страж спаси удар на Нгуен, който беше изпуснат от отбраната на "орлите", избитата топка се озова в Исаел, но той не успя да уцели вратата от отлична позиция, стреляйки над нея в аут.
57  Лукоки е сменен от Яцек Гуралски.
59  Отново Пацо Тигъра се намесва решително, спасявайки удар на Нгуен.
64  ГООООЛ! Форстър с втори гол в мача, Лудогорец повежда с 3:0! Бразилският защитник отбеляза с глава след центриране от корнер.
67 - Сисиньо получи контузия и очевидно не може да продължи участие в мача.
69  Генчев пуска Джордан Икоко в игра на мястото на Сисиньо.
78 - Отличен рейд на Вандерсон, който подаде към Кешерю, но румънецът не успя да отправи точен удар.
81 - Удар на Недялков, топката прелетя край вратата в аут.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Лудогорец победи Ференцварош с 3:0 и е водач в групата с 6 точки.

Ференцварош: 90.Денеш Дибус, 8.Джорджо Ловренчич, 25.Миха Блажич, 5.Абрахам Фримпонг, 26.Марсел Хейстер , 18.Давид Шигер (73  20.Николай Сигневич), 14.Ихор Харатин, 88.Исаел, 10.Токмак Нгуен, 11.Олександър Зубков (80  97.Роланд Варга), 70.Франк Боли (73  92.Михал Шкварка)
Резерви: 99.Давид Гроф, 17.Елдар Чивич, 21.Ендре Ботка, 92.Михал Шкварка, 7.Данило Ихнатенко, 97.Роланд Варга, 20.Николай Сигневич
Треньор: Сергей Ребров

Лудогорец: 23.Плaмен Илиев, 4.Сисиньо (69  22.Джордан Икоко), 21.Драгош Григоре , 90.Рафаел Форстер  , 3.Антон Недялков, 25.Стефан Баджи, 12.Абел Анисе, 92.Джоди Лукоки  (57  44.Яцек Гуралски), 88.Вандерсон, 84.Марселиньо (46  30.Козмин Моци), 28.Клаудиу Кешерю
Резерви: 33.Ренан, 30.Козмин Моци, 22.Джордан Икоко, 44.Яцек Гуралски, 18.Светослав Дяков, 8.Дан Битон, 13.Мавис Чибота
Tреньор: Станислав Генчев

Будапеща, ст. "Групама Арена"
Съдия: Бартош Франковски (Полша)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация