Олимпиакос победи Уест Хям с 2:1 в мач от група А на Лига Европа и прекъсна серията от 17 поредни срещи без загуба на "чуковете" в европейските клубни турнири.

Константинос Фортунис изведе домакините напред в резултата в 33-ата минута, а Анджело Огбона покачи на 2:0 от дузпа в първата минута на добавеното време на първата част на мача. Лукас Пакета намали за гостите в 87-ата.

За Олимпиакос победата бе първа в груповата фаза на турнира. Тимът събра 4 точки на третото място във временното класиране, докато Уест Хям допусна първо поражение и прекъсна серията си от 17 мача без загуба в Европа, но остава начело с 6 точки в актива си.

В другата среща от групата германският Фрайбург надделя като гост на сръбския Бачка Топола с 3:1 и заема втората позиция в подреждането с 6 точки. Съставът на Бачка Топола е последен с 1 точка към момента. Домакините поведоха в 13-ата минута чрез Неманя Петрович, а хеттрик за Фрайбург отбеляза Винченцо Грифо. Италианецът се разписа в 49-ата минута от дузпа, в 59-ата и в 73-ата минута.

Група А
19:45 часа Олимпиакос – Уест Хям 2:1

1:0 Костас Фортунис (33), 2:0 Родиней (45+1), 2:1 Лукас Пакета (87)

19:45 часа Бачка Топола – Фрайбург 1:3
1:0 Неманя Петрович (13), 1:1 Винченцо Грифо (49-дузпа), 1:2 Винченцо Грифо (57), 1:3 Винченцо Грифо (73)