Палачът на Левски от втория предварителен кръг - Марибор, достигна плейофите за влизане в групите на Лига Европа след победа с 1:0 над шотландския Абърдийн. "Сините" можеха да са на мястото на словенците, но отпаднаха злощастно след 0:0 като гост и 1:1 в София. Тогава Марибор пропусна дузпа при 1:0 за столичани. Сега обаче късметът бе на страната на словенците, след като Адам Рууни от Абърдийн пропусна да открие резултата от 11-метров наказателен удар в 31-ата минута.

Домакините бяха допълнително улеснени от Джейдън Стокли, който си изкара втори жълт картон в 61-ата минута и остави отбора си с човек по-малко.

На Марибор стигаше и нулево равенство след като преди седмица направи 1:1 в Шотландия. Тимът обаче стигна до успокоителен гол в третата минута на продължението на второто полувреме, след като Грийми Шайни си вкара автогол.

Така с общ резултат 2:1 Марибор преодоля третия квалификационен кръг и ще спори за влизане в групите на Лига Европа.