ПАОК с Кирил Десподов, който игра титуляр, победи хърватския шампион Риека с 5:0 в реванша и се класира за основната фаза на Лига Европа. Тимът от Солун бе загубил първата среща с 0:1, но заличи бързо пасива си още през първото полувреме тази вечер с попадения на Суалио Мейте и Йоанис Константелиас.
Фьодор Чалов направи 3:0 за ПАОК в началото на второто полувреме. В 69-ата минута капитанът на националния тим на България Кирил Десподов бе заменен от Тайсон.
Двадесет минути преди края на мача Анте Майстрович от Риека бе изгонен от терена заради втори жълт картон.
До края на мача ПАОК вкара още два гола чрез Георгиос Гякумакис и Димитриос Пелкас и утре ще чака жребия за съперниците си във втория по сили турнир в Европа.
Доминик Янков не игра за Риека в Солун.