Порто направи пълен обрат и надви у дома Лацио с 2:1 в първия им мач от плейофите на елиминационната в Лига Европа.

Римските "орли" поведоха с красив гол на Матия Дзакани (23), но малко преди края на първата част "драконите" изравниха чрез Тони Мартинес (44, 59), който направи и обрата с втория си гол скоро след почивката, засичайки ново центриране на Жоао Марио. Три минути след второто си попадение Мартинес стреля от границата на наказателното поле, но Стракоша успя с върха на ръкавиците си да избие.

До края на мача играта на "До Драгао" се накъса, като съдията бе принуден да извади три жълти картона на Галено, Еванилсон и Дзакани, който в 81-ата минута стреля опасно, но покрай вратата.

В същото време Аталанта победи Олимпиакос с 2:1 в Бергамо. Италианският тим губеше в резултата до 61-ата минута, но стигна до успеха с две попадения на Берат Джимсити (61, 63). За гостите от Гърция голът реализира Тикиньо Соарес (16).

Реваншите и на двете срещи са след седмица на 24 февруари.