РазенБалшпорт Лайпциг победи минимално гостуващия Олимпик (Марсилия) с 1:0 в първата им среща от четвъртфиналите на Лига Европа и ще има крехък аванс на реванша.

Още в 10-ата минута Костас Митроглу можеше да изведе гостите напред в резултата, но не уцели вратата. Последваха пропуски на Тимо Вернер и Емил Форсберг от домакините. В 42-ата минута Буна Сар от гостите прати топката в гредата, а три минути по-късно негов удар бе отразен от вратаря Петер Гулаши.

В добавеното време на първата част Тимо Вернер (45+1) получи извеждащ пас от Емил Форсберг и вкара единствения гол в мача.

След почивката в 56-ата минута Лукас Окампос пропиля добра възможност за марсилци, а минута след това и Димитри Пайе не намери целта, пращайки топката над вратата. В 81-ата минута Пайе отново бе близо до гола, но пак пропусна.

Реваншът е следващият четвъртък пак от 22:05 часа българско време.