Рома разпиля Сервет с 4:0 в двубой от група G в Лига Европа и така вече има 6 точки от 2 мача. Успехът в Рим за „вълците“ дойде след попадения на Ромелу Лукаку (22), Лоренцо Пелегрини (52) и на два пъти Андреа Белоти (46, 59), който вкара два пъти.

Двубоят на „Олимпико“ започна с домакински натиск, а в 22-ата минута Зеки Челик центрира добре отдясно, намирайки Ромелу Лукаку в наказателното поле, където белгиецът овладя и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Рома си реши мача в първите 14 минути на второто полувреме. В 46-ата минута Лоренцо Пелегрини намери Андреа Белоти в наказателното поле, където нападателят си нагласи топката и порази десния ъгъл на вратата, пазена от Жереми Фрик.

„Вълците“ вкараха трети гол в 52-ата минута, когато Челик отново центрира отдясно и Пелегрини се разписа.

Минута преди да изтече час игра Леандро Паредес центрира добре от корнер и Андреа Белоти с глава вкара втория си гол в мача. До края на двубоя повече попадения не паднаха и така Рома добави нови три точки към актива си.

В другата среща Славия Прага размаза Шериф Тираспол с 6:0 и също с 6 точки е начало в класирането заради по-добрата голова разлика.

Група G
22:00 часа - Рома - Сервет
4:0
1:0 Ромелу Лукаку (22), 2:0 Андреа Белоти (46), 3:0 Лоренцо Пелегрини (52), 4:0 Андреа Белоти (59)

22:00 часа Славия Прага - Шериф Тираспол 6:0
1:0 Моймир Читил (4), 2:0 Иго Огбу (7), 3:0 Мунаше Гарананга (39), 4:0 Иван Шранц (47), 5:0 Давид Доудера (58), 6:0 Моймир Читил (71)