Рома победи Аякс с 2:1 като гост в определяния като най-равностоен сблъсък от 1/4-финалите на Лига Европа.

Гостите от Италия първи имаха възможност да вкарат, но в рамките на няколко минути между 11-ата и 17-ата Един Джеко и Браян Кристанте пропуснаха.

Домакините отвърнаха подобаващо в 39-ата минута, когато Дави Клаасен получи хубав пас от Душан Тадич и откри резултата за Аякс (1:0).

Winbet - победата е емоция! (18+)

Минути след почивката Аякс получи право да изпълни дузпа, след като Ибанес срита съперник в опит да достигне до топката. Душан Тадич обаче стреля в средата на вратата и Пау Лопес спаси удара му.

Това сякаш даде импулс на гостите и Лоренцо Пелегрини успя да изравни минути по-късно след удар по земя от пряк свободен удар (1:1).

Десет минути след изравняването Аякс можеше отново да поведе, но Брайън Броби не успя да преодолее вратаря на Рома. Пет минути след него и Антони пропусна да се разпише за Аякс след поредна добра изява на Пау Лопес.

Въпреки натиска на Аякс, Рома успя да поведе с 2:1 в 87-ата минута след изстрел на Ибанес, който намери отскочила в наказателното поле топка и я прати във вратата.