Рома се провали в наглед спечелен мач, завършвайки 3:3 у дома с Аустрия Виена в среща от третия кръг на група „Е” в турнира Лига Европа. Изненадващо гостите от Австрия поведоха с гол на Рафаел Холцхаузер (16) след пас на Кайоде. Радостта им обаче бе кратка, тъй като Стефан Ел Шаарави (19) бързо изравни, възползвайки се от асистенция на Герсон. Отново Ел Шаарави (34) бе точен за пълния обрат, след като получи прекрасно подаване от неостаряващия Франческо Тоти. След почивката Тоти отново се прояви в брилянтна асистенция за Алесандро Флоренци (69), който се опита да скъса мрежата след мощен удар от движение. Последва отпускане в редиците на „вълците” и „виолетовите” ги наказаха, стигайки до изравняване на резултата с голове на Доминик Прокоп (82) и Оларенвайо Кайоде (84) след пас на Тажури. В последната 90-а минута Един Джеко вкара гол след асистенция на Тоти, но той беше отненен заради засада на босненския нападател. След равенството Рома е на второ място с 5 точки и по-лоша голова разлика от Аустрия (Виена), който е лидер със същия актив точки.

В другия мач от тази група отпадналият от Лудогорец в плейофите на Шампионската лига Виктория (Пилзен) загуби на свой терен от Астра (Гюргево) с 1:2. Денис Алибек (41) откри резултата в полза на гостите от Румъния още преди почивката, а след нея в 64-ата минута Томас Хоржава си вкара автогол за 0:2. Същият този Хоржава (86) все пак се разписа и в противниковата врата, за да оформи крайния резултат. След загубата си Виктория (Пилзен) остава на дъното в групата с 2 точки. Астра е на трета позиция с първите си 3 точки в групата.