Рома постигна победа с 5:0 над румънския ЧФР Клуж в среща от Група "А" на Лига Европа, където са още отборите на ЦСКА и Йънг Бойс. "Римските вълци" излязоха на първо място в класирането с актив от 7 точки, докато румънците са втори с 4 точки.

Мхтиарян даде аванс на домакините още във 2-ата минута, след като засече на далечната греда прекрасно центриране на Спинацола и матира противниковия вратар. В 24-ата минута Ибанес засече с глава центриране от корнер и с втори гол уби интригата в този сблъсък.

За класическия резултат точен бе Майорал след удар от близка дистанция в 34-ата минута, а до почивката класиката се запази.

През второто полувреме темпото бе по-бавно, но все пак Рома стигна до още два гола. Майорал се разписа за втори път в 85-ата минута с мощен удар, а в 90-ата Педро оформи крайното 5:0.