Рома започна сезона в Лига Европа с успех с 2:1 като гост на молдовския Шериф Тираспол в среща от група G на турнира.

„Вълците“ доминираха през първата част на стадион „Шериф“, но успяха да поведат чак в добавеното време на частта с гол на Леандро Паредес (45+4) след удар от границата на наказателното поле.

След почивката Шериф натисна и Кристиан Товар (57) изравни за 1:1, но впоследствие гостите отново взеха инициативата. Браян Кристанте подаде към Ромелу Лукаку (65), който направи страхотен пробив към наказателното поле, където насочи неспасяемо топката в долния ляв ъгъл на Максим Ковал.

В добавеното време на мача молдовците останаха с човек по-малко на терена заради червен картон на Жоао Пауло.

В другия мач от същата група Славия Прага победи като гост Сервет с 2:0 в Женева.