Шампионът на Шотландия Селтик победи италианския Лацио в Рим. "Детелините" стигнаха до успех с 2:1 в срещата от четвъртия кръг на груповата фаза от Лига Европа.

За "орлите" преднина днес даде Чиро Имобиле (7'), а за "зелените" обратът бе сътворен от Джеймс Форест (38') и Нтчам (90+5').

Преди няколко седмици "келтите" отново стигнаха до успех срещу този съперник в последните минути, като резултатът също бе 2:1 в тяхна полза.

Победата значеше, че шотландците остават лидер в група "Е" с 10 точки. На второ място е ЧФР Клуж с 9 точки, като румънците по същото време победиха с 1:0 френския Рен, който е последен с 1 точка. От своя страна Лацио остава трети в групата с 3 точки.

Така два кръга преди края все още три тима имат шансове да прескочат тази група, но ситуацията за "римските орлите" вече е доста по-сложна и дори изглежда невъзможна.