Севиля и Спортинг (Лисабон) се класираха за осминафиналите в турнира Лига Европа.

Андалусци сториха това след загуба с 0:2 при визитата на ПСВ Айндховен и успех с 3:2 в общия резултат. Люк де Йонг откри резултата за домакините чак в 77-ата минута и това съкрати шансовете на отбора му да обърне развоя. Натискът на отчаянието доведе само до още един гол на Фабио Соареш в 95-ата минута.

Спортинг (Лисабон) беше крайно убедителен и смачка Мидтиланд с 4:0 в Дания, след като първата среща между тях бе завършила 1:1 в Португалия. До почивката имаше само един гол, дело на Себастиан Коатес в 21-ата минута. Виктор Пауло-Паулиньо в 38-ата минута набързо инкасира два жълти картона и остави домакините 10 на терена. Логично след почивката на терена имаше един отбор и това бяха португалците, които стигнаха до нови три гола, два от които на Педро Гонсалвеш в 50-ата и 77-ата минута. Крайното 0:4 фиксира Щефан Гартенман с автогол пет минути преди последния съдийски сигнал.