Рекордьорът с пет титли от Лига Европа Севиля обърна един от фаворитите този сезон Манчестър Юнайтед с 2:1 на „Райн Енерги Щадион“ в Кьолн и се класира за финала на турнира на същия стадион. Бруно Фернадеш (9-дузпа) даде преднина на „червените дяволи“, но Сусо (26) и резервата Люк де Йонг (78) направиха обрата пълен и пратиха тима си на финал. Съперник на андалусци в спора за трофея ще бъде победителят от втория полуфинал между Интер и Шахтьор (Донецк).

Срещата започна на високи обороти и първата сериозна опасност бе пред вратата на испанския тим в 7-ата минута, когато Мармъс Рашфорд комбинира с Антони Марсиал и навлезе в наказателното поле, където бе фаулиран. Германският рефер Феликс Брих отсъди 11-метров наказателен удар след консултация с ВАР, а Бруно Фернандеш (9-дузпа) бе точен от бялата точка. В ответната атака Сусо се опита да затрудни Давид Де Хеа, но испанският страж на английския гранд отрази удара.

В 13-ата минута Манчестър Юнайтед можеше да стигне до второ попадение, но ударът на Фред не намери целта. Севилци взеха инициативата, а играчите на Оле Гунар Солскяер трудно изнасяха топката. Така се стигна и до изравнителното попадение на Сусо (26) след продължителна атака и удар от близка дистанция.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

До края на полувремето английският гранд доминираше, но Антони Марсиал и Маркъс Рашфорд пропиляха изгодни положения за гол. Вратарят Буну блесна с брилянтно спасяване при изпълнен от Рашфорд пряк свободен удар.

След почивката Манчестър Юнайтед натика съперника в собствената му половина и в рамките на осем минути имаше няколко добри възможности да поведе в резултата. Първо Бруно Фернандеш изведе Мейсън Грийнууд, който шутира и Буну успя да спре топката с крак. След това Фернандеш отправи удар след разбъркване, но топката рикошира и излезе в корнер. Още два пъти пък Буну спаси вратата си удари на Марсиал и Грийнууд.

Постепенно Севиля успокои играта и изнесе топката  по-предни позиции, а в 73-ата минута андалусци имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Бруно Фернандеш при изпълнение на пряк свободен удар, но не получиха такава. Пет минути по-късно Хесус Навас центрира отдясно в наказателното поле, където Виктор Линдельоф остави непокрит влезлия като резерва Люк Де Йонг (78) и холандецът вкара отблизо за 2:1. До края на мача „червените дяволи“ опитаха натиск, но без успех.

Така Севиля преодоля фаворизирания съперник и се класира за финала на втория по сила европейски клубен турнир.

СЕВИЛЯ – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:1
0:1 Бруно Фернандеш (9-дузпа), 1:1 Сусо (26), 2:1 Люк де Йонг (78)

Състави
Севиля: 13. Буну, 16. Навас, 20. Диего Карлос , 23. Регилон, 12. Кунде, 10. Банега, 25. Фернандо, 5. Окампос (5611. Мунир ), 41. Сусо  (7522. Васкес), 24. Жордан (8717. Гудел), 51. Ен-Несири (5619. Люк де Йонг )
Резерви: 1. Вацлик, 18. Ескудеро, 19. Люк де Йонг, 11. Мунир, 21. Оливер Торес, 36. Дженаро Родригес, 3. Серхи Гомес, 28. Хосе Лара, 22. Васкес, 31. Хави Диас, 17. Гудел, 40. Пабло Перес
Треньор: Хулен Лопетеги

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа, 2. Линдельоф, 5. Магуайър , 29. Уан-Бисака (8721. Джеймс), 53. Уилямс (8724. Фосу-Менса), 6. Погба, 17. Фред, 18. Бруно Фернандеш , 9. Марсиал, 10. Рашфорд  (878. Мата), 26. Грийнууд (90+325. Игало)
Резерви: 22. Серхио Ромеро, 21. Джеймс, 71. Менги, 39. Мактоминей, 31. Матич, 25. Игало, 13. Грант, 24. Фосу-Менса, 3. Бейли, 15. Андреас Перейра, 14. Лингард, 8. Хуан Мата
Треньор: Оле Гунар Солскяер

Кьолн, стадион "Райн Енерги"
Съдия: Феликс Брих (Германия)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна