Севиля продължава защитата на титлата си в Лига Европа, след драматична победа с дузпи над Атлетик (Билбао) в решителен четвъртфинален реванш на Лига Европа. Баските дадоха всичко от себе си и наваксаха пасива от първата среща, която загубиха с 1:2, побеждавайки със същия резултат като гости, но Севиля успя да надделее след дузпи и стигна полуфинал, гонейки трета поредна титла в този турнир.

Севилци доказаха, че няма да дадат без бой двете си поредни купи в турнира и се устремиха към историческа трета поредна титла.

Те загубиха в редовното време с 1:2 от Атлетик (Билбао), както свърши и първият мач, но в тяхна полза.

Двубоят протичаше „по испански” – с много владеене на центъра и бетонна защита.

Двата тима си размениха по едно голово положение, но развръзката дойде през втората част.

Първо Билбао повярваха, че могат да измъкнат мача. Това стана в 57-ата минута чрез гол на Аритц Адуриз, който отпуши вратата на домакините след корнер.

Две минути по-късно Грегорш Кршовяк направи 1:1, след като получи пас от Кевин Гамейро и направи безпомощен вратаря.

Раул Гарсия в 80-ата минута направи 1:2 и баските стигнаха до така чакания резултат за продължения.

В допълнителните 30 минути и двата отбора играха предпазливо, но имаха своите положения.

Полуфиналистът трябваше да се реши след изпълнение на дузпи.

Бенат изпусна четвъртата дузпа за Атлетик, което се оказа решаващо.

Севиля - Атлетик (Билбао) 5:4 след дузпи (1:2 в редовното време)
(2:1 в първия мач, общ резултат 3:3 и 5:4 при дузпите)
0:1 Ариц Адурис (57), 1:1 Кевин Гамейро (59), 1:2 Раул Гарсия (80)