Украинският гранд Шахтьор (Донецк) разби у дома Коняспор с 4:0 в среща от петия кръг на група „H” и окончателно уби надеждите на турския тим за 1/16-финалите. Българския нападател Димитър Рангелов изгледа мача от резервната скамейка на гостите. Автогол още в 10-ата минута си вкара Абдюлкерим Бардачки, а другите попадения за домакините реализираха бразилците Дентиньо (36) след пас на Талиска, Едуардо да Силва (66) след асистенция на Дарио Сърна и Бернард (74) след подаване на Борячук. Така Шахтьор записа пета поредна победа и е с пълен актив от 15 точки в групата. Коняспор е на дъното с 1 точка и без никакви шансове за едно от първите две места преди последния кръг, в който приема Гент.

В другия мач от групата Гент и Спортинг (Брага) завършиха 2:2, като всичките попадения паднаха през първата част. Никола Стоилкович (14) изведе гостите напред в резултата, но Калифа Кулибали (32) изравни след пас на Ренато Нето. Ахмед Хасан (36) пак даде аванс на португалците, а Даниел Миличевич (40) оформи крайното 2:2 още преди почивката. След равенството Брага остана на второ място с 6 точки и в последния кръг приема Шахтьор (Донецк), а Гент е трети с 5 точки преди визитата си в Турция в последния кръг.