Шалке 04 и Борусия (Мьонхенгладбах) завършиха 1:1 в първия мач от чисто германския сблъсък на 1/8-финалите в турнира Лига Европа. Само преди няколко дни „миньорите” бяха загубили от „жребците” с 2:4 в Бундеслигата на същия този стадион „Фелтинс Арена” в Гелзенкирхен.

И двата гола в европейския сблъсък между съперниците бяха реализирани още до 25-ата минута. Ларс Щиндъл изведе Йонас Хофман (15), който не сгреши сам срещу вратаря Ралф Ферман и се разписа за 0:1. Домакините отвърнаха с изравнително попадение на нападателя Гуидо Бургщалер (25) след подаване на Леон Горетцка. Секунди преди гола гостите претендираха за нарушение срещу бразилеца Рафаел, но такова небе отсъдено. До края на полувремето резултатът остана непроменен.

След почивката темпото на игра спадна, а с влизането на Ерик-Максим Чупо-Мотинг в 72-ата минута играта на домакините се оживи. Две минути по-късно камерунецът удари греда, а при добавката и Бургщалер направи пропуск. Секунди по-късно след шут на Бургщалер топката рикошира и падна върху напречната греда, а при добавката вратарят Зомер спаси удара на Даниел Калиджури. Домакините търсеха с всички сили победата, но така и не стигнаха до втори гол.

Реваншът на „Борусия Парк” в Мьонхенгладбах е следващия четвъртък от 22:05 часа българско време.