Шалке надви френския Ница с 2:0 в мач от група I на Лига Европа. "Кралскосините" доминираха през цялата среща и пропуснаха да запишат и по-убедителен успех. В 14-ата минута Евген Коноплянка се възползва от невероятно груба грешка на вратаря на гостите Йоан Кардинале, който изпусна топката в краката му и за украинеца беше детска игра да открие резултата - 1:0. Денис Аого от дузпа в 80-ата минута направи 2:0 и пречупи съпротивителните сили на Ница. Френският тим дойде в Гелзенкирхен без голямата си звезда Марио Балотели. Домакините пък завършиха с 10 души, след като Бернар Тептекей получи червен картон малко преди последния съдийски сигнал.

В другата среща от групата Краснодар и Залцбург завършиха 1:1. Мунас Дабур откри в 37-ата минута за гостите, а Фьодор Смолов изравни в 85-ата.
Бившият халф на Левски Жоазиньо започна титуляр за руския тим и остана на терена до 73-ата минута, когато беше заменен от Марат Измайлов.