Мачът от груповата фаза на Лига Европа между Дюделанж (Люксембург) и Карабах беше прекъснат в 36-ата минута при резултат 2:0 за гостите от Азербайджан, които впоследствие спечелиха с 4:1.

Причината съдията да спре играта беше появата на дрон над терена. На летящото устройство беше закаченo незаконното знаме на арменските сепаратисти от азербайджанския регион Нагорни Карабах..

Един от футболистите на гостуващия тим опита да свали дрона, ритайки топката към него, но не успя да го уцели.

Случилото се бе явна провокация към гостите от Азербайджан във връзка с дългогодишния политически конфликт между арменци и азери. Съдията от Шотландия Джон Бийтън правилно разпореди прекъсването на срещата. Мачът не се игра близо половин час.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

За момента произхода на дрона остава неясен, а същото важи и за хората, организирали провокацията.

Българският национал Симеон Славчев стана свидетел на случилото се. Халфът беше сред резервите на Карабах, като се появи в игра в 60-ата минута.