Спарта (Прага) се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, след като надделя над Лацио с 3:0 в реванша на „Олимпико”. Първата среща завърши 1:1, а чехите успяха да шокират домакините с 2 гола за 2 минути, добавяйки трето попадение в края на първото полувреме за категоричната си победа.

Борек Докал се възползва от пас на Ладислав Крейчи и откри за Спарта в 10-ата минута. 2 минути по-късно Крейчи успя да спечели единоборство срещу Фредерико Маркети, за да удвои аванса на гостите.

В 44-ата минута Лукас Юлис се възползва от брилянтно извеждане на Мартин Фридек и шокира домакините с трето попадение.

През второто полувреме „орлите” дадоха всичко от себе си, за да променят резултата, а с пропуски след подновяване на играта пред вратата на гостите се отличиха Стефано Маури и Мирослав Клозе.

Спарта се държа стабилно на терена и не допусна сериозни опасности пред вратата си, с което закономерно заслужи да продължи напред в турнира.

Жребият за 1/4-финалите е утре от 14:00 часа българско време в централата на УЕФА в Нион.

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!