Стяуа обърна като гост Лугано с 2:1 в среща от втория кръг и оглави група „G” на Лига Европа с пълен актив. Швейцарският тим поведе с гол на Матиа Ботани (14) след пас на Мариани и запази аванса си до края на първата част. След почивката румънския гранд натисна и изравни чрез Константин Будеску (58), а малко след това Жуниор Морайс (64) направи обрата пълен след асистенция на Бензар.

В другата среща от тази група Виктория (Пилзен) срази гостуващия Апоел (Беер Шева) с 3:1. Милан Петржела (29) откри резултата, но след почивката Антъни Нвакаеме (69) изравни за израелците след подаване на Ело. Асистиралият за първия гол на чехите Ян Копиц (76) бе точен за 2:1 след пас на Андреас Иваншиц, а Марек Бакош (89) оформи крайния резултата след подаване на Мартин Земан.

След срещите Стяуа е еднолично на върха с пълен актив от 6 точки. Виктория (Пилзен) и Апоел (Беер Шева) са с по 3 точки, а Лугано е на дъното без нито една спечелена точка.