ЦСКА изигра слаб мач и загуби с 0:3 от Йънг Бойс при гостуването в Берн от група "А" на Лига Европа. Домакините удариха лошо "армейците" с три попадения още първото полувреме. 19-годишният Феликс Мамбимби откри резултата преди да са изминали две минути, след което вкара и в 31-ата. Между попаденията му се разписа и Миралем Сюлеймани - в 19-ата.

За разлика от гостуването на Рома в Рим, когато "червените" се противопоставиха успешно на съперника и измъкнаха точка (0:0), тази вечер играта им беше коренно различна. ЦСКА се пропукваше много лесно в отбрана и за Густаво Бусато имаше доста работа.

Шампионът на Швейцария стартира вихрено срещата на изкуствения терен на стадион "Ванкдорф". Във втората минута Жордан Льофор изпрати топката в половината на ЦСКА, където Валентин Антов и Юрген Матей увиснаха, а тя попадна във Феликс Мамбимби, който изскочи сам срещу Бусато и вкара за 1:0.

Малко след това Антов допусна много груба грешка и топката му бе отнета от Мамбимби, който можеше отново да отбележи, но този път Бусато спаси.

Първият от малкото шансове за ЦСКА в срещата дойде в 12-ата минута, когато Али Соу стреля по земя встрани от вратата на Йънг Бойс. В 15-ата и Пеняранда пробва мерника си, но без успех.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

За разлика от "червените", играчите на домакините бяха далеч по-точни. В 18-ата те удвоиха преднината си. Жан-Пиер Нсаме събра няколко футболисти около себе си, след което подаде към бившия играч на Аякс Миралем Сюлеймани, който финтира Юрген Матей и с удар покрай Бусато вкара за 2:0.

В 32-ата домакините нанесоха нов удар. Кристиан Фаснахт проби по десния фланг, навлезе в наказателното поле на ЦСКА, след което подаде към Мамбимби, който беше абсолютно сам пред голлинията и плонжирайки вкара с глава за 3:0.

Пет минути по-късно Соу удари греда, нанасяйки силен удар след подаване на Пеняранда.

В началото на втората част "червените" опитаха да притиснат съперника. В 50-ата Пеняранда имаше претенции за дузпа за фаул на Сюлеймани, съдията Лоурънс Визер обаче не се подлъга. В 53-ата венецуелецът отправи опасен удар от пряк свободен удар, топката леко се отклони в противник и прелята покрай вратата на швейцарския шампион.

В 67-ата минута прехвърчаха искри на терена, след като Амос Юга се спречка с Михел Аебисхер. В резултат на изпуснатите нерви се стигна до жълти картони за двамата. След това Моралес потърси промяна с включването на Тиаго Родригес и Греъм Кери. До края влязоха още Кейта, Турцов и Ахмедов, но попадение във вратата на Йънг Бойс така и не падна, като и в третия си мач от групата ЦСКА не успя да отбележи. "Червените" ще имат нов шанс да счупят каръка на 26 ноември, когато ще домакинстват на швейцарците на "Васил Левски" - от 19:55 часа.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

ЙЪНГ БОЙС - ЦСКА 3:0
1:0 Феликс Мамбимби (2), 2:0
Миралем Сюлеймани (18), 3:0 Феликс Мамбимби (32)

Срещата по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на двубоя.
2  ГОЛ! Лошо начало на мача ЦСКА, Йънг Бойс поведе - 1:0. Неразбирателство между Юрген Матей и Валентин Антов, младият нападател на домакините Феликс Мамбимби се озова сам срещу Бусато и технично го прехвърли.
 Нова грешка в защитата на ЦСКА, Антов сбърка в наказателното поле и отново Мамбимби можеше да реализира, Бусато този път спаси.
5 - Бусато с ново спасяване.
12  Пропуск на Али Соу. Нападателят на ЦСКА получи подаване и стреля по земя, топката прелетя покрай вратата в аут.
18  ГОЛ! 2:0 за Йънг Бойс, Миралем Сюлеймани се разписа. Бранителите на ЦСКА не успяха да удържат бившия играч на Аякс, който прати топката във вратата на Бусато.
32  ГОЛ! Домакините поведоха с 3:0, отново Мамбимби е точен. 19-годишният нападател на домакините беше оставен абсолютно непокрит на границата на вратарското поле и с плонж засече центрираната топка, разписвайки се за втори път.
37
 ГРЕДА! Пеняранда изведе Али Соу зад гърба на защитата, нападателят стреля мощно, но право в лявата греда. Впоследствие и Пеняранда пробва, ударът му беше блокиран, а топката стигна до Йомов, който обаче стреля над вратата.
45 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на второто полувреме.
50  Пеняранда с претенции за дузпа, след като Сюлеймани го избута. Съдията е безмълвен и остави играта да продължи.
51 - Далечен удар на Йомов не затрудни вратаря на Йънг Бойс Ван Балмос.
52  Жълт картон за Али Камара, който посече Санкаре пред наказателното поле на домакините.
53  Moщен изстрел на Пеняранда, получи се лек рикошет в играч на Йънг Бойс и топката прелетя на сантиметри покрай гредата в корнер.
59 - Йомов опита индивидуален пробив, но беше спрян.
63 - Изстрел на Кристиан Фаснахт, топката прелетя над вратата на ЦСКА.
66 - Удар на Сюлеймани, топката премина покрай лявата греда на вратата на Бусато.
67  Прехвърчаха искри на терена, след като Амос Юга се спречка с Михел Аебисхер. Двамата получиха жълти картони.
69  Даниел Моралес извършва две смени: Тиаго Родригес влиза на мястото на Пеняранда, а Синклер отстъпва място на Греъм Кери.
80  Йомов отстъпва място на Жул Кейта.
86  Силен удар на Тиаго Родригес, топката премина над напречната греда.
87  Санкаре и Тибо Вион излизат, в игра за ЦСКА се появяват Иван Турицов и Ахмед Ахмедов.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Йънг Бойс победи ЦСКА с 3:0.

Young Boys
ЙЪНГ БОЙС: 26.Давид ван Балмос, 36.Силван Хефти, 4.Али Камара (63  21.Улисес Гарсия), 28.Фабиан Лустенбергер, 25.Жордан Льофор, 16.Кристиан Фаснахт, 8.Венсан Сиеро (62  20.Михел Аебисхер ), 60.Фабиан Ридер, 10.Миралем Сюлеймани , 19.Феликс Мамбимби  , 18.Жан-Пиер Нсаме
Резерви: 43.Йосуа Нюншвандер, 91.Гийом Фавр, 5.Седрик Цесингер, 11.Джанлука Гаудино, 13.Муми Нгамалеу, 14.Никола Бюрги, 15.Мешак Елиа, 17.Жордан Сибатчо, 20.Михел Аебисхер, 21.Улисес Гарсия, 22.Майер, 24.Куентин Масейрас
Треньор: Жерардо Сеоане

CSKA Sofia (Bul)
ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 15.Тибо Вион (87  19.Иван Турицов), 26.Валентин Антов, 2.Юрген Матей, 18.Брадли Мазику, 21.Амос Юга , 13.Юнус Санкаре (87  23.Ахмед Ахмедов), 17.Адалберто Пеняранда (69  20.Тиаго Родригес), 24.Жером Синклер (69  8.Греъм Кери), 30.Георги Йомов (80  14.Жул Кейта), 22.Али Соу
Резерви: 12.Ивайло Илиев, 7.Енрике Рафаел, 8.Греъм Кери, 10.Стефано Белтраме, 14.Жул Кейта, 19.Иван Турицов, 20.Тиаго Родригес, 23.Ахмед Ахмедов, 28.Пламен Гълъбов
Треньор: Даниел Моралес

Берн, стадион "Ванкдорф"
Съдия: Лоурънс Визер (Белгия)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация