ЦСКА ще се изправи срещу Базел в плейофа за място в групите на Лига Европа. "Червените" ще гостуват на швейцарския гранд следващия четвъртък (1 октомври). Тази вечер Базел потрепери, но успя да победи и елиминира Анортозис - 3:2.

Припомняме, че ЦСКА и Базел играха в груповата фаза на Лига Европа през 2009 година. "Червените" загубиха и двете срещи тогава - 0:2 и 1:3.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Срещу Анортозис швейцарският гранд поведе с убедителното 3:0 още до 21-ата минута, след което позволи на гостите от Кипър да намалят до 3:2, когато вече бяха с човек по-малко зарази червен картон.

В края и Базел остана с 10 човека. Юлиан Вонмоос беше изгонен за втори жълт картон.

БАЗЕЛ - Анортозис 3:2
1:0 Силван Видмер (3), 2:0 Самуеле Кампо (12), 3:0 Хованес Хамбардзумян (21-авгогол), 3:1 Бранко Връгоч (45), 3:2 Гиорги Квилитая (67-дузпа)