Уест Хям елиминира рекордьора по трофеи в Лига Европа Севиля с 2:0 след продължения. Редовното време завърши при 1:0, при какъвто резултат приключи и първата среща в Испания.

Британците започнаха да търсят победата още от първите минути и Пабло Форналс шутира опасно в 12-ата минута.

Точно четвърт час след това Севиля отвърна, а Юсеф Ен Несири стреля опасно. Уест Хям продължи да напада и се размина с гола в 29-ата минута, но Михаил Антонио пропусна.

Десет минути след това "чуковете" поведоха с гол на Томаш Соучек (1:0), разписал се с глава след  меко центриране на Антонио.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В самия край на първата част Юсеф Ен Несири направи пореден пропуск пред вратата на домакините и се размина с гола от чудесна възможност.

Отново той можеше да вкара за Севиля в 55-ата минута, но ударът му премина покрай гредата.

След малко повече от час игра Мануел Лансини  шутира след отбита топка, но вратарят на Севиля се справи.

До края на редовното време не падна гол и двата тима играха продължения за определяне на победител.

Томаш Соучек можеше да се превърне в абсолютен герой за Уест Хям, но ударът му с глава в 99-ата минута премина покрай лявата греда.

"Чуковете" все пак стигнаха до гол в 112-ата минута, когато украинецът Андрий Ярмоленко отблизо оформи крайното 2:0 след добавка при удар на Пабло Форналс.

Резултати от всички срещи от 1/8-финалите на Лига Европа:

УЕСТ ХЯМ - Севиля 2:0 (1:0 в редовното време) (0:1 в първата среща)
1:0 Томас Сучек 39' 2:0 Андрий Ярмоленко 112'

АЙНТРАХТ ФРАНКФУРТ - Бетис 1:1 (0:1 в редовното време) (2:1 в първата среща)
0:1 Борха Иглесиас 90',1:1 Мартин Хинтерегер 120+2'

ЛИОН - Порто 1:1 (1:0 в първата среща)
1:0 - Муса Дембеле (13), 1:1 - Пепе (27)

Байер Леверкузен - АТАЛАНТА 0:1 (2:3 в първата среща)
0:1  Жереми Бога (90+1)

Галатасарай - БАРСЕЛОНА 1:2 (0:0 в първата среща)
1:0  Маркао (28), 1:1 Педри (37), 1:2 Пиер-Емерик Обамеянг (49)

Монако - БРАГА 1:1 (0:2 в първата среща)
0:1 Абел Руис (19), 1:1 Аксел Дизази (90)

Цървена звезда - ГЛАЗГОУ РЕЙНДЖЪРС 2:1 (0:3 в първата среща)
1:0 Марко Иванич (10), 1:1 Райън Кент (56), 2:1 Бен Ел Фарду (90+3)

РБ ЛАЙПЦИГ - Спартак (Москва) (служебна победа заради наказанието на руските отбори след войната с Украйна)