Уест Хям победи с 1:0 Олимпиакос на „Лондон Стейдиъм“ в мач от четвъртия кръг в група „A“ на Лига Европа. Единственото попадение в срещата реализира Лукас Пакета в 72-ата минута след асистенция на Джеймс Уорд-Праус. Голът беше дълго преразглеждане с ВАР, но в крайна сметка потвърден и оказал се достатъчен за тима на Дейвид Мойс.

Така "чуковете" отмъстиха на Олимпиакос за загубата в Пирея (1:2) преди две седмици. Уест Хям остава лидер в групата с актив от 9 точки, докато гърците са трети с 4.

В другия мач от групата Фрайбург разби сръбския Бачка Топола с 5:0. Точни бяха Мерлин Рол, Максимилиан Егещайн, Ноа Вайсхаупт, Жуниор Адаму и Рицу Доан.

След успех германският тим е втори с 9 точки, колкото има и Уест Хям, докато Бачка Топола е последен само с една точка.