Виляреал навакса два гола пасив и завърши 2:2 при гостуването си на турския тим Османлъспор в среща от третия кръг на група „L” в турнира Лига Европа. Домакините поведоха с два гола още през първата част, след като точен за тях на два пъти в рамките на по-малко от 120 секунди бе румънецът Раул Русеску (23, 24) след пасове на Вършалевич и Н’Дайе. След почивката в 53-ата минута Гювен от домакините получи директен червен картон и това се оказа повратен момент в мача. Бруно пропусна последвалата дузпа за гостите, които обаче се възползваха от числения си превес на терена и стигнаха до точката с голове на Алфред Н’Диайе (55) и Алешандре Пато (74), като асистенциите бяха съответно на Саму Кастийехо и Рукавина. Така Виляреал остана лидер в групата с 5 точки, а Османлъспор е трети с 4 точки.

В другия мач от групата Стяуа пропусна шанса да запише първи успех, завършвайки 1:1 у дома с втородивизионния швейцарски ФК Цюрих. След нулево равенство през първата част Боян Голубович (63) изведе домакините напред в резултата след пас на Адриан Попа. Гостите от Цюрих обаче стигнаха до точката с попадение на Муса Коне (86) след подаване на Чавушевич. Така Стауя остана на дъното в групата с 2 точки, а ФК Цюрих е втори с 4 точки.