Слован (Братислава) загуби минимално 0:1 гостуването си на английския Уулвърхямптън в четвърта среща от груповата фаза на Лига Европа.

Единственият гол в срещата падна в 92-ата минута, като голмайстор бе Раул Хименес.

За словашкия тим с капитанската лента на ръката днес излезе българският национал Васил Божиков, който записа силен мач, но и направи дузпа през второто полувреме. Той фаулира Раул Хименес в 51-ата минута, а зад топката застана Рубен Невеш, който за щастие на Божиков, пропусна.

СНИМКА: Getty Images/Guliver

Все пак в края на двубоя след прекрасен пас на Адама Траоре Рубен Невеш заби топката във вратата на Слован за крайното 1:0.

Победата за "вълците" значеше почти сигурно продължаване в следващата фаза, тъй като те се намират на второто място с актив от 9 точки, изоставайки на 1 от лидера Брага. Най-близкият преследвач на двата тима е именно Слован (Братислава), който има 4 точки и трудно би могъл да измести някого от двете първи позиции. Последен в групата е Бешикташ с нулев актив.