Зенит разби Вардар с 5:0 насред Скопие в първия мач и за двата тима от група „L” на Лига Европа. Александър Кокорин (6, 21) материализира превъзходството на гостите от Санкт Петербург още в самото начало след асистенции на Нобоа и Полоз. Артьом Дзюба (39) направи разликата класическа преди паузата, а подаването бе на Кокорин. След почивката Бранислав Иванович (66) и аржентинската резерва Емилиано Ригони (89) тотално довършиха македонските си домакини.

В другата среща от групата Реал Сосиедад разнебити у дома Розенборг с 4:0. Баските от Сан Себастиан взеха ранна и убедителна преднина с попаденията на Диего Йоренте (9) и Сурутуза (10), възползвал се от подаване на Шаби Прието. В 41-ата минута Йорген Скелвик си вкара автогол, а след почивката Диего Йоренте (77) вкара втория си гол срещу норвежците за крайното 4:0.

РЕЗУЛТАТИ, ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ В ЛИГА ЕВРОПА - ТУК!