Зенит спечели по феноменален начин гостуването си на Макаби (Тел Авив) с 4:3 в мач от Група "D" на Лига Европа. Руснаците изоставаха с 0:3 до 70-аа минута, но за 15 минути решиха срещата в своя полза. За това им помогна и втория жълт картон на Даса, който остави домакините с човек по-малко в 81-ата минута.

Първото полувреме завърши при 0:1, след като Харис Медунянин откри в 27-ата минута. Видар Орн Кяртансон удвои в 50-ата, а отново Медунянин направи  резултата класически в 70-ата.

Руснаците върнаха едно попадение в 77-ата минута чрез Александър Кокорин.

За 2 минути те успяха да стигнат до равенство, след голове на Роберт Мак в 84-ата и Джулиано в 86-ата.

Победното попадение заби Лука Джорджевич във втората минута на продължението.

В друга среща от групата АЗ Алкмаар направи като домакин 1:1 с Дъндолк.

Стийн Вуйтерс откри за холандците в 61-ата , а Киърън Кидъф в 89-ата минута изравни, въпреки че тимът му игра с човек по-малко след 71-ата минута, когато Стивън О`Донъл бе изгонен за втори жълт картон.