Славия загуби с 1:2 от Кукеси при визитата си в албанската столица Тирана и отпадна още в първия квалификационен кръг на Лига Европа. Патрик Фрайдей Езе (56-дузпа) даде аванс на домакините, а Калоян Кръстев (81) изравни, но радостта на "белите" бе твърде кратка, тъй като резервата Голдберг Купър (85) възстанови аванса на албанците и в крайна сметка ги класира за следващата фаза.

През първата част домакините бяха по-активни и имаха по-сериозни положения за гол, но нито те, нито „белите“ успяха да вземат аванс. Първата опасност бе пред вратата на българския тим в 10-ата минута, когато Едуарт Рока преодоля по левия фланг Петър Патев и шутира от малък ъгъл, но Стергиакис отрази удара му.

След това албанците отправиха още няколко точни удара до края на полувремето, но вратарят на „белите“ не допусна грешка, като веднъж изби топката в корнер след шут на Лимай. Славия направи няколко интересни комбинации в атака, но не застраши вратата на Дашимир Джика.

Малко преди почивката "белите" пробваха две бързи контраатаки през центъра, но Стоев, а след това и Гамаков, се оказваха в засада.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В началото на второто полувреме албанците продължиха да бъдат по-настойчиви и в 55-ата минута получиха дузпа, след като Петър Патев фаулира влезлия като резерва Гаши. Минута след това Патрик Фрайдей Езе пък материализира 11-метровия наказателен удар в гол за 1:0.

Славия можеше да изравни в 61-ата минута, когато Филип Кръстев отправи техничен удар, но Джика бе на мястото си и изби топката в корнер. Играчите на Златомир Загорчич имаха инициативата в следващите минути и след няколко неуспешни центрирания в наказателното поле на противника при поредното такова в 81-ата минута Калоян Кръстев надскочи Малики и с глава изравни за 1:1.

Радостта на "белите" бе твърде кратка, тъй като в 85-ата минута влезлият каро резерва Голдберг Купър отново изведе домакините напред в резултата, засичайки с десния крак центриране на Зенел Гавазай за 2:1. Три минути след това Купър излезе сам срещу Стергиакис, който обаче се намеси и предотврати нов гол във вратата си.

До края на мача играчите на Загорчич опитаха да притиснат съперника, но така и не стигнаха до ново изравняване и отпаднаха от Лига Европа още на старта.

КУКЕСИ - СЛАВИЯ 1:2
1:0  Патрик Фрайдей Езе (56-дузпа), 1:1 Калоян Кръстев (81), 1:2 Голдберг Купър (85)

Най-интересното от срещата по минути
1 – Начало на мача
2 - Центриране на Стоев и топката е избита в корнер
5 - Неточно подаване в наказателното поле на Славия
10 - Рока преодоля Патев отляво, нахлу в наказателното поле и шутира от малък ъгъл, а Стергиакис спаси
16 - Центриране в наказателното поле на домакините и вратарят Джика хвана топката
17 - Стоев шутира неточно над вратата
24 - Фрайдей Езе шутира от далечна дистанция, но слабо и не затрудни Стергиакис
27 - Лимай от домакините отправи неточен удар
33 - Ново центриране в наказателното поле на "белите" и Стергиагис хвана топката
35 - Стергиакис спаси с вещина удар на Лимай и топката излезе в корнер
42 - Муста шутира от фаул покрай вратата на българския тим
44 - Засада е отсъдена на Гамаков
45 - Край на първата част!
........................................................
46 - Начало на второто полувреме
53 - Влезлият като резерва Гаши отправи удар и Стергиакис спаси
55 - ДУЗПА за Кукеси! Петър Патев фаулира Гаши в наказателното поле и съдията посочи бялата точка
56 - ГОЛ за Кукеси! Патрик Фрайдей Езе е безапелационен от 11-метровия наказателен удар за 1:0
61 - Филип Кръстев бързо можеше да изравни с техничен удар, но Джика внимаваше и изби в корнер
69 - Славия се опитва да притисне съперника в търсена на изравнителен гол
75 - Бенгюзов центрира от корнер, но защитата на домакините се справя и изчиства топката
81 - ГОООЛ за Славия! "Белите" изравниха с гол на Калоян Кръстев, който надскочи Малики при центриране отдясно на Патев и с глава вкара за 1:1
85 - ГОЛ за Кукеси! Радостта на Славия бе кратка и резервата Голдберг Купър отново даде аванс на домакините, след като засече центриране на Зенел Гавазай отдясно и реализира с десния крак за 2:1
88 - Голмайсторът Голдберг Купър излезе сам срещу Стергиакис, който обаче се намеси добре и предотврати нов гол във вратата си
90+1 - Славия опитва финален щурм в добавеното време
90+4 - Край на мача! Славия загуби с 1:2 и отпадна от втория по сила европейски клубен турнир още на старта

Състави:
КУКЕСИ: 12. Джика, 24. Малики, 5. Хорич, 4. Обанор, 29. Муста, 17. Телуши , 7. Гавазай (4611. Гаши), 23. Мусоли , 8. Лимай (6518. Зенел Гавазай), 10. Рока, 45. Патрик Фрайдей Езе (6697. Голдберг Купър )
Резерви: 1. Тафас, 11. Гаши, 15. Котобели, 18. Зенел Гавазай, 27. Доми, 32. Лулай, 97. Купър
Треньор: Скендер Гега

СЛАВИЯ: 32. Стергиакис, 83. Попадийн , 38. Гамаков, 55. Христов, 4. Патев, 71. Стоев (8718. Стоянов), 20. Филип Кръстев, 77. Вълчев (7373. Бенгюзов), 10. Карабельов, 7. Калоян Кръстев , 8. Рангелов (6314. Димитров)
Резерви: 1. Георги Петков, 3. Томбак, 14. Димитров, 17. Терзиев, 18. Стоянов, 24. Атанасов, 73. Бенгюзов
Треньор: Златомир Загорчич

Тирана, стадион "Еър Албания"
Съдия: Арда Кардешлър (Турция)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация