Уест Хям спечели с 2:1 домакинството на Андерлехт от група "В" на Лигата на конференциите. По този начин "чуковете" си гарантираха продължаване напред и почти сигурно първо място.

Победата е четвърта поредна победа за тима на Дейвид Мойс в надпреварата.

На "Лондон стейдиъм" отново имаше неприятни сцени по време на мач от евротурнирите. В последните минути на срещата фенове на двата отбора започнаха да се замерят със седалки, което наложи намесата на полицията.

Уест Хям откри резултата в 14-ата минута с гол на Саид Бенрама от пряк свободен удар - 1:0. Огбона получи контузия и бе заменен принудително от Крейг Доусън в 22-ата минута.

"Чуковете" удвоиха преднината си в 30-ата минута, когато Джаред Боуен с удар от границата на наказателното поле вкара топката в горния ляв ъгъл на вратата на Андерлехт - 2:0.

Алфонс Ареола се наложи да се намесва решаващо в 40-ата минута, отразявайки удар на Себастиано Еспозито.

Андерлехт вкара почетен гол в 88-ата чрез Себастиано Еспозито от дузпа.

Уест Хям е лидер в групата с 12 точки, а Андерлехт е трети с 4. Вторият Силкеборг има 6, след като тази вечер отвя с 5:0 ФКСБ в Букурещ.