Астън Вила победи у дома Легия Варшава с 2:1 и се класира за елиминациите на Лигата на конференциите. Головете за бирмингамци бяха дело на Муса Диаби с Алекс Морено. С успеха отборът на Унай Емери събра 12 точки, докато Легия е с 9 преди последните мачове от групата.

Вила откри резултата още в 4-ата минута. Муса Диаби бе изведен на добра позиция и с удар от границата на наказателното поле порази вратата на поляците.

Шест минути по-късно гостите изравниха. Ернест Мучи се възползва от грешка в защитата на домакините и преодоля Робин Олсен.

В началото на второто полувреме Легия имаше страхотен шанс да излезе напред, но Жил Диаш прати изстрела си в десния страничен стълб.

Така се стигна до 59-ата минута, когато Алекс Морено бе най-съобразителен след центриране от статично положение, за да вкара победния гол за Вила. Две минути преди края на редовното време Леон Бейли можеше да направи последните минути по-спокойни за отбора на Унай Емери, но ударът му нацели напречната греда.