Аякс и Астън Вила завършиха наравно 0:0 в първия мач между двата отбора от осминафиналите от Лигата на конференциите. Реваншът е на 14 март.

Аякс направи фрапантен пропуск в 34-ата минута. Джорел Хато пусна много добър извеждащ пас към Брайън Броби, който бързо разви скорост и навлезе в наказателното поле на Астън Вила. Броби остана сам срещу Емилиано Мартинес, но стреля неточно в аут, встрани от десния страничен стълб на вратата на аржентинеца.

В 67-ата минута Аякс организира много хубава атака, след като Борна Соса подаде към Кенет Тейлър, който отправи много хубав удар, но Емилиано Мартинес отново бе на висота и спаси.

В следващите минути и двата отбора получиха червени картони и завършиха в намалени състави.

Пръв Астън Вила загуби футболист на терена, след като Езри Конса бе изгонен за втори жълт картон в 83-ата минута. Чуба Акпом получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Астън Вила, но бе съборен от Конса и съдията показа втория му жълт картон в мача.

Аякс последва примера на Астън Вила и много бързо остана с 10 човека на терена. Тристан Гойер бе изгонен за втори жълт картон в 86-ата минута. Гойер извърши нарушение срещу Николо Дзаниоло, заради което получи втори жълт картон и преждевременно напусна терена.

В други срещи от турнира, играни по същото време:

Молде - Брюж 2:1
1:0 Халдор Стеневик (43), 1:1 Максим Де Куйпер (84-дузпа), 2:1 Фредрик Гулбрандсен (90+2)

Олимпиакос - Макаби Тел Авив 1:4
0:1 Еран Захави (5), 0:2 Идо Шахар (7), 1:2 Аюб Ел Кааби (13), 1:3 Еран Захави (30), 1:4 Дор Перец (74)

Щурм - Лил 0:3
0:1 Джонатан Дейвид (29), 0:2 Джонатан Дейвид (52), 0:3 Едон Жегрова (73)