Шльонск Вроцлав се класира за третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите, след като победи Рига с 3:1 в реванша и с общ резултат 3:2 се класира напред, където ще играе срещу Санкт Гален.

Матиас Науел Лейва даде аванс на полския тим, в центъра на отбраната за който стартира българското дуо Симеон Петров – Алекс Петков, в 6-ата минута от дузпа. Хръвойе Бабеч изравни за гостите от Латвия в 33-ата минута и така първата част завърши без победител.

Петров отново даде аванс на Шльонск в 49-ата минута, когато вкара след подаване на Лейва. Самият Лейва отбеляза втория си гол в мача 3 минути по-късно и така оформи обрат в общия резултат за поляците.

В 61-ата минута Рига остана с 10 души на терена, след като Браян Ороско бе изгонен с директен червен картон четири минути след влизането си в игра. По същото време жълт картон получи Алекс Петков.