Бодьо/Глимт, който през есента беше в една група с ЦСКА в Лигата на конференциите, направи важна крачка към 1/8-финалите. Норвежкият шампион срази Селтик с 3:1 в Глазгоу след голове на Еспейорд (6), Пелегрино (55) и Ветлесен (81). За „детелините“ се разписа Маеда.

Олимпик (Марсилия) също спечели с 3:1, но на свой терен срещу Карабах. Аркадиуш Милик (41, 44) вкара два гола преди почивката, а в самия край Димитри Пайе (90+2) оформи крайния резултат. За гостите малко преди края се разписа Кади (85).

Лестър пък разби у дома Рандерс с 4:1. Ндиди (23), Барнс (49), Дака (54) и Дюсбъри Хол (74) вкараха във вратата на гостите от Дания, които стигнаха до един гол на Хамерсой Мистрати (45) в края на първата част.

Партизан поднесе изненада и победи с 1:0 при гостуването си на Спарта (Прага). Куинси Мениг (78) бе автор на единственото попадение, а българинът Мартин Минчев остана на резервната скамейка на чешкия гранд.

Реваншите на всички срещи са след седмица на 24 февруари от 19:45 часа.