Джокович и ФКСБ елиминираха ЦСКА 1948 след зрелище ВИДЕО

Румънският тим ликува с обрат в шоу с пет гола в Букурещ

1 от 1

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК

ФКСБ надви трудно ЦСКА 1948 с 3:2 в зрелищен реванш от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите и с общ резултат 4:2 елиминира българския тим. Дамян Джокович (27, 82) вкара два гола за домакините, а резервата Октавиан Попеску (90+1) оформи крайния резултат. Педриньо (49) и Реян Даскалов (68) се разписаха за бронзовия медалист от efbet Лига, но попаденията им не бяха достатъчни за успех и продължаване напред. Румънците ще срещнат датския тим Нордселант в следващата фаза на надпреварата.

Домакините опитаха натиск в натиск в началото и в 8-ата минута вкараха гол чрез Адриан Шут, но той не беше признат заради засада. Три минути след това Микулеску засече с глава центриране от корнер, но след намесата на Наумов топката се отби в напречната греда.

В 25-ата минута капитанът Дариус Олару получи вляво и видя непокрития Флоран Коман, който беше оставен сам-самичък на дузпата в наказателното поле. Героят за ФКСБ от първата среща стреля от движение, но за щастие на българския тим над напречната греда. Две минути след това Флоринел Коман овладя непокрит вляво и видя отлично включилия се Дамян Джокович. Халфът на румънците отигра с едно докосване топката, за да преодолее Наумов за 1:0.

В 34-ата минута българите създадоха най-доброто си положение до този момент в мача. Георги Русев проби отдясно към полето на ФКСБ и бе съборен, но намери начин да подаде към Кяртансон, който с гръб към вратата на Щефан Търновану опита да продължи към непокрития вляво Педриньо, но исландецът даде изключително лош пас и до опасност не се стигна.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

След почивката играчите на Атанас Рибарски заиграха по-добре и в 49-ата минута изравниха, след като Педриньо се вклини между двамата централни бранители на съперника и с глава отблизо вкара за 1:1. Голът даде импулс в играта на гостите и Георги Русев обстрелва румънската врата, но Дава с тяло блокира удара на родния национал.

Обратът за ЦСКА 1948 стана факт в 68-ата минута, когато резервата Антонио Вутов пласира отлично центриране след фал отляво към Реян Даскалов, а халфът надскочи своя персонален пазач. Топката се отклони в левия страничен стълб на Тарновану и влетя в румънската врата за 1:2.

В 75-ата минута Белуца беше изведен зад отбраната на ЦСКА 1948 и с премерен удар прати топката в родната врата, но страничният рефер вдигна флага си за засада. Седем минути по-късно Балуца открадна топката в половината на ЦСКА 1948. Резервата видя вляво Дамян Джокович, който не беше застигнат от Елитон Джордж и с левия крак изравни за 2:2. Секунди след гола Кирилов водя отлично Рууни Ева в наказателното на ФКСБ. Той пък пусна леко назад за Бирсент Карагарен, а бившият играч на Локомотив (Пловдив) отправи удар с левия крак. Вратарят на ФКСБ не реагира, но и топката премина встрани.

В добавеното време на срещата домакините вкараха трети гол в срещата, след като Попеску се разписа за 3:2. В този момент българският тим се беше втурнал напред в търсене на гол, който да прати мача в продължения. До такива обаче не се стигна, а ФКСБ ще играе с датския Нордселанд в следващата фаза.

ФКСБ - ЦСКА 1948 3:2
(в първия мач 1:0, общ резултат 4:2)
1:0 Дамян Джокович (27), 1:1 Педриньо (49), 1:2 Реян Даскалов (68), 2:2 Дамян Джокович (82), 3:2 Октавиан Попеску (90+1)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
8 -  Адриан Шут прати топката във вратата на ЦСКА 1948, но попадението не бе зачетено заради засада.
11 - ГРЕДА за ФКСБ! Микулеску стреля с глава, а Наумов успя с върха на ръкавиците да отклони топката в напречната греда.
17 - Педриньо намери Русев в наказателното поле на домакините, но българският футболист се подхлъзна и отбраната на ФКСБ изчисти силно напред.
25 - Дариус Олару получи топката отляво и намери Флоран Коман, който дебнеше на точката за изпълнение на дузпа. Голмайсторът за ФКСБ от първата среща стреля от движение, но над напречната греда.
27 - ГОЛ за ФКСБ! Андреа Компаньо се справи с двама играчи на ЦСКА 1948 и подаде към Коман, който пусна пас към Дамян Джокович, а той прати топката във вратата на Наумов за 1:0.
34 - Българският тим имаше добра възможност - петима на трима, но Видар Йорн Кяртансон отигра топката доста зле.
37 - Елиас Хараламбус трябваше да извърши принудителна смяна, след като Давид Микулеску се контузи и на негово място влезе Андрей Кордеа.
45+1 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
49 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Георги Русев центрира в наказателното поле, където Педриньо не остави шанс на Търновану, за 1:1.
57 - Дамян Джокович удари Педриньо без топка, но албанският рефер не се реши да изгони хърватския халф и му показа едва жълт картон в тази ситуация.
68 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Антонио Вутов центрира отляво и Реян Даскалов отправи удар с глава, топката се отби в страничния стълб и влетя във вратата на домакините за 1:2.
72 - Талиска опита пас отдясно след свободен удар в половината на ФКСБ, а Вутов с глава отигра, но я прати аут.
75 - Алесандур Белуца беше изведен зад отбраната на ЦСКА 1948 и с премерен удар прати топката в мрежата на вратата, но страничният рефер вдигна флага си за засада и голът на румънците не бе зачетен.
82 - ГОЛ за ФКСБ! След мълниеносна контраатака Джокович получи в наказателното поле от Балуца и технично матира Наумов за 2:2.
83 - Елитон върна към Бирсент Карагарен, който обаче стреля на сантиметри покрай вратата.
90+1 - ГОЛ за ФКСБ! Наумов се отличи с добро спасяване с крак, но отбитата топка стигна до Реян Даскалов, а той сгреши и тя стигна до Октавиан Попеску, който се разписа за 3:2.
90+3 - Еджума игра с ръка в наказателното поле, но претенциите на ЦСКА 1948 за дузпа не бяха уважени.
90+5 - Край на мача! ФКСБ обърна ЦСКА 1948 с 3:2 и с общ резултат 4:2 се класира за следващата фаза.

ФКСБ: 32. Щефан Търновану, 2. Валентин Крецу, 5. Джойским Дава, 6. Денис Харуц  (4621. Влад Кирикеш), 33. Ристо Радунович, 88. Дамян Джокович , 8. Адриан Шут, 27. Дариус Олару -к (8718. Малком Еджума), 11. Давид Микулеску (3798. Андрей Кордеа), 9. Андреа Компаньо (5825. Александру Балуца), 7. Флоринел Коман (4610. Октавиан Попеску )
Резерви: 99. Андрей Влад, 3. Йонуц Панциру, 10. Октавиан Попеску, 16. Михай Ликсандру, 18. Малком Еджума, 21. Влад Киркес, 22. Валентин Джордже, 23. Овидиу Попеску, 25. Александру Балуца, 28. Александру Пантеа, 80. Едуард Радаславеску, 98. Андрей Кордеа
Треньор: Елиас Хараламбус

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 24. Ерденис Гурища , 87. Симеон Петров, 5. Елитон -к, 31. Том Рапнуи,  22. Реян Даскалов , 39. Парвиз Умарбаев (467. Талис), 10. Георги Русев (6511. Бирсент Карагарен), 13. Стоян Стоичков (5220. Антонио Вутов), 8. Педриньо  (8099. Радослав Кирилов ), 9. Видар Йорн Кяртансон (4619. Руни Ева)
Резерви: 33. Генадий Ганев, 40. Александър Маджаров, 4. Мики Орачев, 7. Талис, 11. Бирсент Карагарен, 19. Руни Ева, 20. Антонио Вутов, 21. Емил Ценов, 23. Емил Виячки, 92. Пиер-Даниел Нгуинда, 99. Радослав Кирилов
Треньор: Атанас Рибарски

Стадион: "Триумфална Арка", Букурещ
Съдия: Юджин Джая (Албания)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР