Шахтьор Донецк се класира за полуфиналите в Лигата на конференциите, след като завърши 2:2 при визитата си на елиминриалия Левски в края на миналото лято АЗ Алкмаар и го елиминира с общ резултат 5:2.
Украинците поведоха с гол на Алисон Сантана (58) след асистенция на Кауа Елиаш, но домакините обърнаха с попадения на Исак Йенсен (73) от пряк свободен удар и Матей Шин (80) от близка дистанция след пас на Ковач Бендегуз.
Лука Мейрелеш (83) оформи крайното 2:2 след подавана на Лукаш Ферейра.
В спор за място на финала Шахтьор ще играе срещу победителя от двойката Фиорентина - Кристъл Палас, като след първата среща лондончани имат аванс от три попадения.