Турският гранд Фенербахче спечели с 3:0 гостуването си на словенския Марибор и с общ резултат 6:1 се класира за плейофите за влизане в групите на Лигата на конференциите, където ще се изправи срещу нидерландския тим Твенте.

Визитата на „фенерите“ на „Людски врът“ не мина без напрежение. Към 66-ата минута мачът беше временно прекъснат. Португалският арбитър Фабио Верисимо беше принуден да спре игровите действия заради безредици по трибуните.

След като намесата на полицията и на частната охранителна фирма не беше достатъчна, за да охлади страстите, феновете на Фенербахче бяха евакуирани. Едва, след като те бяха изведени в безопасност мачът продължи.

Иначе Фенербахче спечели с голове на Ирфан Кахведжи, Себастиан Шимански и Душан Тадич. Преломният момент може би беше в 32-ата минута, когато Арнел Якупович пропусна дузпа за домакините.